elchim
13 بهمن 1401 - 11:31

تولید انرژی تجدید پذیر در کشور از یک هزار مگاوات عبور کرد

دامغان- وزیر نیروی کابینه سیزدهم با بیان اینکه تولید انرژی تجدید پذیر در کشور از یک هزار مگاوات عبور کرد، گفت: به واسطه عدم مخاطرات زیست محیطی توسعه این نوع انرژی در دستور کار دولت است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر محرابیان صبح پنجشنبه در مراسم افتتاح نیروگاه ده مگاواتی خورشیدی پاسارگاد دامغان به میزبانی این مجموعه اقتصادی و تولیدی با بیان اینکه نگاه دولت و مجلس به انرژی‌های تجدید پذیر، نگاه اساسی و ویژه ای است، بیان داشت: برنامه‌های خوبی در این زمینه تدوین شده است.

وی با بیان اینکه تولید انرژی تجدید پذیر در کشور از یک هزار مگاوات عبور کرد، افزود: افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی دامغان امروز نشان از ظرفیت‌های اساسی ما در تولید انرژی پاک دارد.

وزیر نیرو با بیان اینکه کاهش منابع تجدید ناپذیر، تأمین آب و موضوع محیط زیست سه چالش کشورمان است، گفت: توجه به انرژی‌های تجدید پذیر از جمله خورشید و باد، راهکار برون رفت از این چالش‌ها است.‌

محرابیان ادامه داد: با توجه به این مهم، مصارف آب کاهش یافته و برای محیط زیست نیز آلودگی نخواهد داشت و همچنین میزان هزینه‌ها نیز در بحث استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی کاهش می‌یابد.

وی افزود: عملیات اجرایی تعداد زیادی نیروگاه تجدید پذیر طی یکسال گذشته آغاز و روند اجرایی بسیاری نیز تکمیل شده و به بهره برداری رسید.

به گزارش مهر، محرابیان برای افتتاح سه طرح در دامغان و بازدید از طرح‌های دیگر حوزه وزارت نیرو در شهرستان‌های شاهرود و سرخه به استان سمنان سفر کرده است. وی بعد از ظهر امروز این استان را ترک خواهد کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1014549