elchim
09 آذر 1401 - 16:30

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور: توسعه فرهنگ بشردوستی در جامعه ضروری است

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه توسعه فرهنگ بشردوستی در جامعه به خصوص میان قشر جوان ضروری است، گفت: همه وظیفه دارند در راستای خدمت‌رسانی به جامعه تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، یعقوب سلیمانی دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور ظهر روز چهارشنبه در همایش تجلیل از اعضای داوطلب و جوان فعال جمعیت هلال احمر استان مرکزی، اظهار کرد: هم‌اکنون در یکصدمین سال تأسیس سازمان جمعیت هلال احمر با شعار یک قرن خدمت بی‌منت هستیم.

وی با بیان اینکه توسعه فرهنگ بشردوستی در جامعه بخصوص میان قشر جوان ضروری است، افزود: همه وظیفه دارند در راستای خدمت‌رسانی به جامعه تلاش کنند و در شرایط کنونی جامعه با بصیرت وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور از افتتاح نخستین باشگاه خبرنگاران جوان داوطلب کشور در راستای اصول اهداف ترویج فرهنگ رسانه‌ای با عنوان «باور و امروز» در تهران خبر داد و ادامه داد: امروز نیز اولین باشگاه خبرنگاران داوطلب نیز با حضور استاندار مرکزی در اراک افتتاح شد.

سلیمانی همچنین هلال احمر را بستری برای فرهنگ‌سازی در عرصه‌های مختلف عنوان کرد.

وی گفت: امید می‌رود جمعیت هلال احمر استان مرکزی در راستای توسعه فرهنگ بشردوستی در مردم‌ بخصوص در میان جوانان اقدامات موثرتری انجام دهد.

در ادامه محمد گل‌فشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور نیز در این مراسم بیان کرد: مهربانی در جوانان جمعیت هلال احمر موج می‌زند و شعار امسال سازمان جوانان، «مهربان خواهیم ماند» است.

وی افزود: سازمان جوانان کهن‌ترین سازمان در جمعیت هلال احمر است و در این بخش افتخارات بسیاری به دست آورده است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: امید می‌رود جمعیت هلال احمر استان مرکزی در جهت توسعه فرهنگ بشردوستی از همه ظرفیت‌ها استفاده کند.

همچنین در ادامه مراسم استاندار مرکزی نیز در این مراسم گفت: در سیل مردادماه سال جاری که بسیاری از استان‌های کشور را درگیر کرد، جوانان هلال احمر به‌صورت داوطلبانه به خدمت‌رسانی پرداختند.

مخلص‌الائمه با ابراز امیدواری از اینکه شرایط ناشی از این سیل به خصوص در روستای آهنگران شهرستان فراهان به حالت عادی بازگردد، تصریح کرد: نگاه تحولی دولت سیزدهم در مجموعه جمعیت هلال احمر آشکار است که امید می‌رود همه دستگاه‌ها از این نگاه الگو بگیرند.

وی افزود: اقدامات نوآورانه جمعیت هلال احمر در دولت سیزدهم جای قدردانی دارد و انتظار می‌رود این اقدامات در همه دستگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی بیان کرد: هلال احمر کشور و استان مرکزی در تمام صحنه‌ها، بزنگاه‌ها، بحران‌ها و موقعیت‌ها حضور دارند و با جان‌فشانی در راستای خدمت بی‌منت به مردم هستند.

مخلص‌الائمه خاطرنشان کرد: استان مرکزی به لحاظ دسترسی به شمال و غرب دارای موقعیت ترانزیتی و حجم تردد بالایی است و به دلیل موقعیت‌های دسترسی یکی از استان‌های خاص است.

استاندار مرکزی با قدرانی از اقدامات داوطلبان جمعیت هلال احمر از جمعیت هلال احمر به‌عنوان مجموعه‌ای چابک همراه با نوآوری یاد کرد.

به گزارش فارس در این همایش که با اجرای برنامه‌های مختلف همراه بود از اعضای داوطلب و جوان جمعیت هلال احمر استان مرکزی تقدیر شد.

پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 890458